PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1272}

Szklana pułapka 3

Die Hard: With a Vengeance
7,4 111 415
ocen
7,4 10 1 111415
7,4 18
ocen krytyków
Szklana pułapka 3
powrót do forum filmu Szklana pułapka 3

Miało być dokładnie, a jak oni to zrobili, to nie mam pojęcia. Była tam scena, że McClain mówi "tutaj mamy 3 galony (w 5 galonowym pojemniku), a tutaj 2 galony (w 3 galonowym). No to odlewamy z tego małego 1 galon do dużego, i mamy 4 galony". o0. Ja się pytam, jak oni odmierzyli w dużym 3 galony, a w małym dwa. I jak odlali dokładnie połowę, z tych dwóch galonów?

//Może pomyliłem te wszystkie pojemności, bo już nie pamiętam. Ale miało być dokładnie, a ja nie mam pojęcia, jak oni to przelali, przecież to było na oko o0.

ocenił(a) film na 9
Writer

Było 5 galonow w 5 cio galonowym i 3 w 3 galonowym i był trzeci pojemnik 4ro galonowy,coś pomieszałeś

ocenił(a) film na 8
dominik9051

Okay, możliwe że pomieszałem. W takim razie, jak to było? Jak rozwiązali tą zagadkę?

ocenił(a) film na 9
Writer

Nie jestem pewien,ale chyba wylali wodę z 5 galonowego,wlali 3 galony do 5 galonowego.Napełnili z powrotem wodą pojemnik 3 galonowy i wlali do pełna do 5 galonowego i w 3 galonowym pojemniku został 1 galon.Znowu wylali wodę z 5 galonowego,wlali ten 1 galon do 5 galonowego,napełnili pojemnik 3 galonowy i wlali te 3 galony do 5 galonowego i było 4 galony.(Pomyliłem się,nie było trzeciego pojemnika)

ocenił(a) film na 8
dominik9051

Tak, to brzmi logicznie. Dzięki za wyjaśnienie, bo mnie zaciekawiła ta "łamigłówka" :).

ocenił(a) film na 7
dominik9051

oni zrobili to raczej tak --- z pełnej 5 wlewasz do pustej 3 do pełna czyli masz w 5 dwa, w 3 trzy... wylewasz z 3 te trzy... te dwa z 5 przelewasz do 3... nalewasz 5 do pełna i dolewasz do trzech 3 i w 5 zostają 4 - tak to szło...

użytkownik usunięty
Xplayer01

Straszliwie wszyscy mieszacie, sam nie ogarniam teraz o co chodzi...

Edit: Dobrze rozkminiłeś rzeczywiście to musiało być tak, tylko mała poprawka "dolewasz do trzech 1"

ocenił(a) film na 10

W sumie to można na 2 sposoby zrobić:

1. Nalewasz 3-galonowy pojemnik do pełna, przelewasz do 5-galonowego, znowu nalewasz 3-galonowy do pełna i przelewasz do 5-galonowego, wtedy zostanie 1 galon w 3-galonowym, 5-galonowy opróżniasz i przelewasz do niego tamten 1 galon, następnie napełniasz 3-galonowy, przelewasz do 5-galonowego i masz 4 galony.

2. Nalewasz 5-galonowy pojemnik do pełna, przelewasz do 3-galonowego, zostają 2 galony w 5-galonowym, 3-galonowy opróżniasz i przelewasz te 2 galony z 5-galonowego, napełniasz 5-galonowy i dolewasz do 3-galonowego i masz 4 galony.

ocenił(a) film na 5
iTemplar

Tak wszyscy macie racje tutaj tylko niestety tak w filmie nie było bo w filmie był błąd w 3 galonowym mieli 2 galony wody a w 5 galonowym mieli 5 galonów po czym z 5 galonowego dolali jeden galon do 3 galonowego bo tam juz byly 2 galony i w 5 galonowym zostalo im równe 4. Wiec jest błąd bo do tego rozwiązania potrzebna by im była jeszcze jedna flaszka 3 galonowa . Skąd mieli jak odmierzyli do 3 galonowego 2 galony wody ? Nie ma na to rozwiązania bez dwóch butelek 3 galonowych i jednej 5 galonowej.

ocenił(a) film na 5
iTemplar

Tak sory nie przeczytałem dokladnie tego 2 bo identycznie musiało byc tak . Szkoda ze w filmie tego dobrze nie pokazali :)

ocenił(a) film na 8
furgi_7

Dokładnie wyjaśnienie kolegi I templar to drugie jest słuszne . Tylko że w filmie stoją z dwiema pustymi butelkami kłócą się o rasizm i za chwilę patrza- oo! Już mniej niż minuta została po czym Bruce mówi - czekaj tu mamy 2 galony i już butla jest w 2/3 pełna a Samuel ma już 5 galonów napełnioną i odlewają . Także w filmie jest błąd lub skasowana scena bo butle są najpierw puste a zaraz już prawie pełne. Wyjaśnienie tej zagadki w filmie jest niejasne. Ale zapewne tak było jak napisał I templar.

ocenił(a) film na 7

no tak było chyba na tym filmie ;)
ważne że się da i było bez ściemy :p

ocenił(a) film na 7
Writer

Matko ja takie zadania to miałem w podstawówce na matematyce xD

ocenił(a) film na 8
rozkminator

Miałem chwilę słabości i nie poświęciłem łamigłówce dużo namysłu, tylko się poddałem i zapytałem w necie o rozwiązanie. ;)

ocenił(a) film na 7
Writer

Spoko, po prostu śmiesznie to wyszło :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones